EcoMalta – zdrowy materiał wykończeniowy

Czy można wykończyć mieszkanie tak, aby nie wdychać szkodliwych substancji?
Często moi klienci pytają, dlaczego jeden materiał kosztuje więcej od drugiego, podczas gdy oba wyglądają bardzo podobnie. Dziś o tym, jak można wykończyć ściany, podłogi, meble, aby pozytywnie wpływać na zdrowie najbliższych. Przy okazji korzystają wszyscy, ponieważ materiały przyjazne dla pojedynczego człowieka, to materiały pozostające w harmonii ze środowiskiem. Wyobraźcie sobie mieszankę wody, cementu i składników mineralnych, np. pochodnych szkła, w rożnych kolorach, fakturach, gładkie, chropowate, błyszczące lub matowe. To EcoMalta – zdrowy materiał wykończeniowy do wszechstronnego zastosowania.

EcomaltaEcomalta

Ecomalta

EcoMalta pozbawiona jest żywic epoksydowych, polimerów i innych sztucznych spoiw, zwykle wystepujących w klejach, farbach, lakierach, powszechnych laminatach. EcoMalta została stworzona przez specjalistów, którzy badali wpływ materiałów wykończeniowych na środowisko. Po latach badań powstał materiał który nadaje się do kontaktu z żywnością, jest antypoślizgowy, wodoodporny, odporny na mróz, oddychający, elastyczny i ognioodporny.

Projektowanie wnętrz
Co jeszcze można robić z EcoMalty? Powierzchnie podłóg, schodów, ściany wewnętrzne, elewacje zewnętrzne, blaty kuchenne, fronty mebli, wnętrza łazienek. Zależnie od rodzaju powierzchni i jej przeznaczenia, nakładana jest odpowiednia ilośc warstw. Najwiecej na podłogach przeznaczonych do intensywnego użytkowania, najmniej na frontach mebli. Nakładane powłoki tworzą ciągłą powierzchnię, nie ma zatem fug, łączeń, cokołów. Doskonale nadaje się do pokrycia starych podłóg z kafli i dowolnej twardej powierzchni. Można z pomocą EcoMalty zmienić wygląd każdego mebla.

Projektowanie wnętrz

Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony producenta http://www.oltremateria.it/ecomalte.asp?lg=2 Można tam przeczytać więcej szczegółowych informacji. Po raz pierwszy zobaczyłam EcoMaltę na targach w Mediolanie, dwa lata temu. Od tej pory powstały kolejne kolekcje, nowe faktury. Materiał zdobył wiele nagród za swoje innowacyjne właściwości i wszechstronność zastosowania.

EcomaltaEcomaltaEcomalta

Temat zdrowych materiałów wykończeniowych jest mi bardzo bliski. Odpowiedź na pytanie jaki materiał użyć w domu, każdy znajdzie swoją własną. Nie zawsze stać nas na zdrowe, ale droższe materiały wykończeniowe. Moim zdaniem warto jednak takie decyzje podejmować świadomie, z wiedzą o wpływie materiałów na nasze środowisko w domu. Będę tej wiedzy szukać i podzielę się z Wami.

Dobranoc!

Agata

PS. W Polsce można zamówić produkty z EcoMalty w Studio Prostych Form. A ja zapraszam do kontaktu ze mną za pośrednictwem maila http://omii.pl/kontakt/. Chetnie podzielę się wiedzą na temat, który Was interesuje.