Wraca moda na klasyczne kuchnie

Klasyczna, czyli zawsze modna kuchnia.

Co zrobić aby kuchnia przetrwała próbę czasu? Jaka kuchnia będzie zawsze modna? Co to właściwie znaczy klasyczna kuchnia?

Musze Wam powiedzieć skąd taki temat. Otóż od dawna lubię nowoczesne wnętrza, chętnie zamieszkałabym w pofabrycznych surowym lofcie, aż tu nagle odkrycie. Wyjechałam na weekend aby odpocząć. Wchodzę do małego hotelu i szok. Wszystko wydaje się być zaprzeczeniem mojego ulubionego stylu. Jest klasycznie elegancko, róże na dywanach, klasyczna jadalnia z wielkim gdańskim kredensem, zastawa stołowa jak z kostiumowych filmów, srebrne naczynia. I podoba mi się! Zajrzałam do kuchni, a tam kuchnia marzenie. Klasyczna kuchnia… W moim lofcie bedzie taka!

Podaję przepis jak ją zrobić. Wygodnie – to najważniejsze. Szuflady, przeszklone fronty, aby widzieć zawartość szafek, wygodne uchwyty, kamienne blaty, bez kompromisów. Marmurowe blaty – wbrew opiniom, że marmur łatwo zabrudzić – to najczęściej spotykane blaty w klasycznych kuchniach. Ceramiczny duży zlew i szlachetne trwałe materiały. Z klasyczna kuchnią komponuje się tez stal nierdzewna lub beton. Takie współczesne dodatki. A kolory? Na pierwszym miejscu białe meble, ale też czarne i w kolorze piasku. Spójrzcie na zgaszony granat i szarości, to nadal klasyczne kuchnie, które będą modne zawsze.

Projekt kuchniProjekt kuchniProjekt kuchniProjekt kuchni Agata słoma Projekt kuchni Agata SlomaProjekt kuchniProjekt kuchni Agata slomaProjekt kuchni Agata sloma

Zobaczcie jak dobrze wygląda klasyczna kuchnia w zestawieniu z posadzką ze szlifowanego betonu. Dodajcie jeszcze kilka swoich ulubionych krzeseł i dodatków, a wnętrze kuchni będzie Waszą indywidualną odmianą klasyki. O to właśnie chodzi w urządzaniu wnętrz, aby były niepowtarzalne.

Pozdrawiam popijając kawę z pięknej filiżanki… w róże.

Agata