Odnawianie mebli

to znakomity sposób na urządzenie mieszkania za grosze.

Masz ochotę na nowe meble ale pieniądze wolisz wydać na… A może masz szafkę trochę zniszczoną, albo prosty zwykły mebel z IKEA?

Farby, pędzle, papier ścierny i do pracy! Na początek warto takie meble dobrze oczyścić, usunąć uszkodzone fragmenty, ewentualne ubytki zaszpachlować masą do naprawy drewna, przetrzeć papierem ściernym. Potem decyzja o kolorze i rodzaju farb. Te kryjące pozwolą dokładnie zamalować powierzchnię, nie będzie widać poprzedniego koloru. Matowe, satynowe lub z połyskiem – wybierzcie co Wam pasuje. Farb do drewna jest w sprzedaży sporo, znajdziecie je w każdym dużym sklepie. Ważne aby były to farby do stosowania we wnęrzach, czyli bez szkodliwych substancji lotnych.

Coraz bardziej popularna staje się farba kredowa, łatwa do malowania drewna i ładnie kryjąca.

Zobaczcie przykłady na to jak efektowne są tak odnowione meble 🙂

Nawet najbardziej niepozorne meble można przerobić tak, że odmienią wnętrze. Sztuka polega na tym, aby dobrać zupełnie nieoczekiwane kolory, aby zobaczyć potencjał tam, gdzie na pozór go nie ma.

odnawianie mebli odnawianie mebliodnawianie mebli 

Jeśli nie macie takich starych mebli to komody i szafki z historią można kupić za grosze w komisach meblowych. Czasem wystarczy zapukać do sąsiada i zapytać czy nie chce się czegoś pozbyć.

odnawianie mebli odnawianie mebli odnawianie mebli odnawianie mebli odnawianie mebli odnawianie mebli

Odnawianie mebli pozwoli odmienić dom małym kosztem. Sama mam taki stołek, który wędruje ze mną od dwudziestu kilku lat. Na studiach był po prostu stołkiem przy desce kreslarskiej, w pierwszym mieszkaniu był błękitnym stolikiem nocnym, a teraz jest designerskim stolikiem kawowym ! Acha, i malowałm go zwykłymi farbami do ścian…

Malowanie mebli Agata słoma

Polecam ekspetmenty z kolorami, malujcie nogi do połowy, blaty na inny kolor, fronty szuflad na różne kolory. Jeśli jakiś element jest zniszczony, można go wymienić na nowy. Miksujemy style! Odnawiajcie z myślą, że można będzie coś zmienić za jakiś czas!

Odnawianie mebli OMIIOdnawianie mebli OMIIOdnawianie mebli OMII

Powodzenia!

Pomysły i zdjęcia pochodzą ze zrealizowanego ostatnio projektu OMII https://omii.pl/projekt-wnetrz-mieszkania/ , z blogu http://mobelpobel.blogspot.fr/ oraz z mojego mieszkania : )

Pozdrawiam Was ciepło!

Agata