Powierzchnia: 140 m2

Zakres prac: projekt wnętrz

Typ projektu:

Data ukończenia:

Sklejka wyróżnia ten dom

Dom w centrum Warszawy został kupiony w stanie surowym. Projekt wnętrz powstał szybko, dzięki jasnym wytycznym Inwestora. Meble w łazienkach i kuchni zrobiliśmy ze sklejki. Dom jest spójny, wykończony niewielkim kosztem, pełen naturalnych materiałów. Zaprojektowaliśmy również schody i oryginalną balustradę ze stalowych linek.

Meble ze sklejki to znak rozpoznawczy tej realizacji. Zarówno korpusy szafek, jak fronty, powstały z jesionowej sklejki zabezpieczonej bezbarwnym matowym lakierem. Stolarz robił po raz pierwszy meble ze sklejki, wszyscy mamy nowe doświadczenia. : )

Projekt wnętrz zdobył uznanie portalu Onet.pl – ciekawy opis możecie przeczytać tutaj: Sklejka w domu

sklejka w domu architekt wnętrz Agata Słoma

Łazienka rodzinna z wanną:

sklejka w domu projekt wnętrz Agata Słoma

Łazienka przy sypialni:

 

Grubszą jesionową sklejkę wykorzystaliśmy w projekcie schodów.

W kuchni meble wykończone są częściowo naturalnym kamieniem (o fornirze kamiennym napisałam tutaj: https://omii.pl/fornir-kamienny/ )

Z ciekawego materiału został zrobiony blat w kuchni i w łazience. To laminat kompaktowy o grubości 1 cm. Wytrzymały i twardy, odporny na temperaturę, całkowicie nienasiąkliwy, a przy tym cienki, łatwy w obróbce i lekki.

 

Ilość użytych materiałów została ograniczona do minimum. Z tego samego dębowego drewna zrobiona została podłoga w pokojach i ściana w kuchni : )

Podłoga w części kuchennej wykończona jest wielkoformatowym gresem w kolorze cementowej wylewki.

Większość mebli ruchomych, stół, krzesła, kanapa, przyjechała z poprzednich mieszkań Inwestora. Może tym razem zostaną tu na dłużej : )

 

Mały WC na parterze powstał pod chodami. Nie było go w oryginalnym projekcie developera.

Jest tu jeszcze jeden materiał – ciemnozielony gres, który przypomina patynowaną miedzianą blachę. To właśnie kolor zielony przełamuje wszechobecną sklejkę i spaja parter z piętrem.

sklejka projektant wnętrz Agata Słoma

 

Projekt wnętrz domu powstał przy ograniczonym i precyzyjnie określonym budżecie, a wiele elementów Inwestor wykonał własnoręcznie.

Powstały ciepłe wnętrza o wyraźnym charakterze.

Zapraszam po kolejne projekty : )

Agata