Fornir kamienny

Wśród ciekawych materiałów wykończeniowych jest fornir kamienny.

Naturalne materiały wykończeniowe dają wspaniałe efekty we wnętrzach. Kamienie są wyjątkowe dzięki temu, że każdy fragment ma niepowtarzalny wzór. Stosowanie kamiennych wykończeń to zwykle spore koszty i duży ciężar. Meble wykończone kamieniem muszą być wzmocnione aby unieść ciężar blatu.

Na rynku jest dostępy produkt, którym można zastąpić tradycyjny kamień – to fornir kamienny.

Fornir kamienny Agata słoma

Podobnie jak powszechnie używany fornir drzewny, jest to cienka warstwa naturalnego materiału – w tym przypadku kamienia – stosowana jako wykończenie powierzchni. Fornir kamienny można stosować na ścianach, jako wykończenie mebli,  jako dekoracyjne wstawki w innych materiałach. Powstaje z łupków, które w naturalny sposób oddzielają się w cienkie warstwy. Takie warstwy spaja się włóknem szklanym z dodatkiem żywic poliestrowych i powstaje w ten sposób fornir kamienny grubości od 1 do 3 mm. Materiał jest wodoodporny, elastyczny i lekki.

Fornir kamienny Agata słoma

Fornir kamienny świetnie sprawdzi się na ścianach w łazience, dzięki odporności na wodę. Jego mały ciężar pozwala stosować go również na frontach mebli, na drzwiach. Stanowi piękne unikalne wykończenie, każdy fragment jest inny. Nadaje się też do zastosowania na zewnątrz. Łupki mają wiele barw, w sprzedaży występują w arkuszach o wymiarach od 1,2 m x 0,6 m do 1,5 m x 3,0 m.

Fornir kamienny Agata słoma

Będę dalej odkrywać przed Wami nowe materiały. Zaglądajcie!

Pozdrawiam

Agata

PS. Jeśli poszukujecie jakiegoś materiału lub pomysłu dajcie mi znać, piszcie na adres agata.sloma@omii.pl

Poszukam rozwiązania razem z Wami!