Powierzchnia: 34 m2

Zakres prac: projekt wnętrz i realizacja "pod klucz""

Typ projektu:

Data ukończenia: 2018

Sposób na wygodne mieszkanie o powierzchni 34 m2

Na dowód tego, że na 34 m2 zmieszczą się:

4️⃣ miejsca do spania

📚 wygodny fotel do czytania

☎️ gabinet do pracy z miejscem na drukarkę i sporo dokumentów

🛀 łazienka z wanną i prysznicem w komplecie

🍀 pojemna szafa w holu

☕️ duży stół na długie rozmowy

Miejsce w środku Europy, przy Pl. Zbawiciela w Warszawie, w którym co kilka tygodni spotykają się 4 dorosłe osoby – trzy pokolenia z trzech różnych krajów i dwóch kontynentów, gdy tylko znajdują czas na podróż do kraju, z którego pochodzą. Mieszkają wówczas razem przez kilka dni na powierzchni 34 m2, w mieszkaniu wybudowanym w 1956 roku. Wszyscy lubią gotować i pracują każdego dnia, w każdym zakątku Świata, dlatego ważne było dobrze wyposażone, wygodne miejsce zarówno do gotowania jak i do pracy.

Małe mieszkanie jest pełne kolorów !

Mamy tutaj bajecznie kolorową tapetę z kolekcji Cole & Son, ciemno zielone zasłony i ścianę w pokoju w lamparcie cętki : ) Meble w kuchni w kolorze grafitowym dowodzą, że ciemny kolor sprawdza się w każdym wnętrzu, również małym.

Moim zadaniem było zaprojektowanie mieszkania tak, aby poprawić komfort wspólnych dni, zorganizowanie prac remontowych i wyposażenie mieszkania. Dostałam klucz i spotkaliśmy się po 3 miesiącach. Zachowaliśmy oryginalną 60-letnią drewnianą podłogę i większość ścian. Małym wyburzeniem zmieniłam układ komunikacji, tak aby można było wstać w nocy do kuchni i nikogo nie obudzić.

Światło dzienne

Mieszkanie zostało tak przeprojektowane, że oba pokoje, kuchnia i hol oświetlone są światłem dziennym. Zasłony przy stalowo – szklanych ścianach pozwalają oddzielić pomieszczenia w razie potrzeby. Wszystkie meble zabudowane na stałe zostały zaprojektowane na wymiar z trwałych materiałów. W kuchni znalazło się miejsce na nowoczesne udogodnienia, jest piekarnik z funkcją gotowania na parze, pralka z suszarką, zmywarka i płyta indukcyjna. Dobra lodówka została zakupiona wcześniej, więc wkomponowaliśmy ją w nowe meble.

Wykorzystaliśmy zaletę mieszkania – wysokość 2.85 cm. Szafa w holu i meble w gabinecie wykorzystują przestrzeń pod sufitem – na dokumenty i rzadziej używane naczynia.

Podczas prac poprawiliśmy znacząco stan techniczny mieszkania, naprawiliśmy wentylację w mieszkaniu, zmieniliśmy całkowicie oświetlenie, zrobiliśmy nową instalację elektryczną.

Użyte materiały wykończeniowe:

  • podłoga: jesionowy parkiet z lat 50-tych poddany renowacji
  • gres na podłodze i ścianach w łazience: Tubądzin,
  • oświetlenie sufitowe AqForm, kolekcja 2018,
  • tapety: Cole & Son
  • armatura i ceramika łazienkowa: Grohe i Duravit
  • stół, krzesła, stoliki, regał i komoda: IKEA
  • mebel telewizyjny, gabinet, szafa w holu, kuchnia: na zamówienie

Perełką jest odnowiony dębowy puf, z “rybimi” płozami, tapicerowany tkaniną z bazaru w Tel Awiwie : )

Mieszkanie 34 m2 to kawalerka całkiem pojemna : )

Projekt i zdjęcia wieczorową porą: Agata Słoma

🍀 Wnętrza zostały docenione przez portal Onet.pl : )

Artykuł można znaleźć pod adresem: Kawalerka 34m2

Zapraszam po kolejne projekty,

Agata