Powierzchnia: 120 m2

Zakres prac: projekt wnętrz, koordynacja prac wykończeniowych

Typ projektu:

Data ukończenia:

Projekt wnętrz mieszkania na Mokotowie

Projekt wnętrz na Mokotowie zakładał stworzenie wnętrz uniwersalnych, takich, które każdy wynajmujący będzie mógł urządzić meblami po swojemu. Mieszkanie na parterze otoczone ogródkiem z trzech stron, w nowym dwupiętrowym budynku na Mokotowie, może być alternatywą dla domu za miastem.

Materiały wykończeniowe wnętrz

Meble kuchenne, wszystkie meble wbudowane, szafy, meble łazienkowe, garderoby zostały zaprojektowane indywidualnie w taki sposób, aby zniosły intensywne użytkowanie najemców, były odporne na zaplamienie, łatwe do sprzątania i maksymalnie wykorzystały dostępne miejsce. W proponowanych rozwiązaniach projektowych ważna była też cena, aby inwestycja w mieszkanie do wynajęcia zwróciła się możliwie szybko.

Dobrane materiały wykończeniowe mebli w mieszkaniu to w większości trwałe i wytrzymałe laminaty. Płyty gresu na podłodze i ścianach w holu i w łazienkach to włoskie produkty najlepszej jakości. Podłoga drewniana to warstwowe panele z wierzchnią warstwą dębowego drewna w naturalnym kolorze.

Kolory wnętrz

Proste rozwiązania i neutralna paleta kolorów wzbogacona jest kilkoma perełkami. Złote kuliste lampy Toma Dixona nad stołem w jadalni pełnią tutaj role biżuterii : )

Zdjęcia pokazują wnętrza gotowe do zagospodarowania meblami oraz przykładowo urządzone.

Do zdjęć przykładowej aranżacji wykorzystaliśmy stół, krzesła, fotele i wieszaki czeskiego producenta – firmy Ton

Dywany, wybrane lampy i znakomite dodatki vintage dostarczył Yestersen

W projekcie wnętrz zastosowałam tylko kilka bazowych kolorów – naturalny kolor dębowego drewna, biel i jasna szarość. Stosując kolorowe dodatki można tu stworzyć wiele różnych klimatów we wnętrzach.

projekt wnętrz na Mokotowie architekt wnętrz Warszawaprojekt wnętrz na Mokotowie architekt Agata Słoma

Dodatki i dekoracje

Na półkach regału zaprojektowanego specjalnie do tego wnętrza, widzicie unikalne dekoracje vintage, rodem z połowy XX wieku. Słoneczna lampa pochodzi z firmy Prisma Leughten. Żeliwny modułowy świecznik to produkt Bayerische Metallwaren Fabrik, ciężki i kruchy zarazem.

Łazienki

Projket wnętrz łazienek uwzględnia udogodnienia z wygodnych hoteli. Mamy tutaj lustra powiększające i podświetlane do makijażu, suszarki do włosów podłączone na stałe do gniazd w szufladach, blaty umywalkowe pełnej szerokości i dużo szafek do przechowywania.

Ważnym elementem projektu jest oświetlenie. W obu łazienkach są trzy rodzaje światła – ciepłe światło pod szafkami i we wnękach, nieco mocniejsze neutralne w kolorze światło w kinkietach przy lustrze oraz ogólne sufitowe. W każdym przypadku oprawy są odporne na dużą wilgotność w pomieszczeniu.

projekt wnętrz na Mokotowie Agata Słoma architekt wnętrz

projekt wnętrz na Mokotowie Agata Słoma Warszawa

W lustrze sypialni odbija się oryginalny obraz Kariny Czernek.

Drzwi we wnętrzach

Sposobem na optyczne podwyższenie pomieszczeń jest zastosowanie zamiast typowych opasek drzwi paneli na ścinie do samego sufitu. Uznałam, że taki zabieg jest tu szczególnie przydatny, z uwagi na duże przestrzenie. Widząc dużą powierzchnię sufitu, mamy wrażenie, że wnętrze jest niższe niż w rzeczywistości. Zastosowanie w projekcie wnętrz drzwi do sufitu stwarza dodatkowe elementy pionowe, dodatkowy rytm w przestrzeni.

Podobny efekt uzyskalibyśmy robiąc całe skrzydła drzwi do sufitu, ale wówczas koszt wykonania drzwi byłby zdecydowanie wyższy.

O drzwiach możesz przeczytać wiecej tutaj: Jak wybrac drzwi

Garderoba

Drzwi przesuwne w pobliżu wejścia do mieszkania wyglądają jak lustro na ścianie. Po ich odsunięciu mamy dostęp do obszernej garderoby, zabudowanej w wytrzymałym i wygodnym systemie Raumplus

System zabudowy garderoby oparty jest na stalowej konstrukcji o dużej wytrzymałości – idealny do mieszkania do wynajęcia. Szuflady i półki zaprojektowałam specjalnie dla potrzeb tego wnętrza, z takich samych laminatów, jak meble w kuchni.

projekt wnętrz na Mokotowie Warszawa projektant wnętrz

Projekt wnętrz to rownież projekt szaf w pokojach. Każda jest inna. W głównej sypialni cześć z lustrzanym frontem jest płytsza, z uwagi na okno. Lustro przy oknie daje wrażenie przejścia do innego pokoju : )

projekt wnętrz na Mokotowie architekt wnętrz Warszawa

Mój ulubiony dywan vintage, wełniane perskie arcydzieło ociepla bardzo duży przestronny pokój dzienny.

Tak właśnie łączymy przeszłość z teraźniejszością, wiekowe przedmioty z historią z zupełnie nowymi – jak to w życiu : )

Pozdrawiam Was i zapraszam na You Tube !

Nowy kanał Słoma w domu powstaje : ) Dam znać na FanPage co i jak działa !

Obserwujcie i komentujcie, to początki w czystej postaci : )

 

Projekt wnętrz na Mokotowie i koordynacja prac wykończeniowych: Agata Słoma

Zdjęcia łazienek i sypialni z różowym fotelem: Yassen Hristov

Pozostałe zdjęcia: Agata Słoma

Stylizacja do zdjęć, czyli sprytne ocieplenie przestrzeni, połączenie nowego z vintage: Agata Słoma : )