Axo Light – światło w Galerii

Światło podkreśla kształty, zaciera granice, tworzy zupełnie nową przestrzeń. Lampy Axo Light zachwycają urodą.

 

AXO LIGHT 2016

Dość łatwo daję się zaprosić na prezentację lamp, ponieważ je uwielbiam i bardzo doceniam rolę światła we wnętrzu. Tym razem jednak zostałam zaskoczona jakością materiałów i dbałością projektantów o komfort użytkownika. Źródła światła są osłonięte w taki sposób, że nie rażą w oczy, lampy są doskonale wyważone, ich mocowanie jest przemyślaną stabilną konstrukcją. Jestem architektem i zwracam na takie rzeczy uwagę. Jeśli znacie lampy Axo Light, to wiecie, że łączą w sobie najwyższą jakość wykonania z włoską szkołą projektowania. Zachwyciły mnie nowości projektu Karima Rashida. Zobaczcie sami, to lampy dopracowane w każdym szczególe, w formach, które inspirują i nadają klimat całemu wnęrzu. Podczas niedawnej prezentacji w Galerii Ekskluzywnych Mebli HEBAN obejrzeliśmy najnowsze projekty tego producenta, który w swoim portfolio posiada kilka modeli uznanych przez krytyków designu i konsumentów za kultowe.

Axo LightAXO fedora_sp_12_bronze_setting_hrAXO hoops-sp4-hr

Axo Light tworzy zarówno lampy małe delikatne, idealne do niewielkich pomieszczeń, ale też dekoracyjne duże oprawy, których średnica przekracza 1,2 m. W kolekcji Kamila Rashida znalały się lampy w kolorze złota, metalicznego brązu, stali łączonej ze szkłem i włoskimi tkaninami! Formy bardzo kobiece, organiczne, przypominają mi pewien komentarz Klienta do projektu: “Pani chyba lubi krzywe linie…”. Lubię 🙂

AXO fedora_sp_12_chrome_hrAXO melting-pot-sp115-light-patterns-hr_12915The Collection, London, United Kingdom. Architect: Tom Dixon, 2011. Restaurant booths and tables.

Lampy są biżuterią dla domu, a bogata oferta na rynku nie ułatwia wyboru. Piękne oprawy to nie wszystko. Jaki wybrać kolor światła, rodzaj żarówek, natężenie oświetlenia? Co zrobić aby było miło, jasno, a czasem prawie zupełnie ciemno? Czym jest LED i czy musi mieć niebieskie zimne światło? Na mnóstwo pytań z codziennej pracy projektantów odpowiedziała nam Pani Patrycja Raczko-Fabisiak. Tą profesjonalną wiedzą podzielę się z Wami przy najbliższej okazji, bo warto wiedzieć, że LEDy mają wiele kolorów i są bardzo różnej jakości.

HEBAN Galeria Ekskluzywnych Mebli

Z głową pełną inspiracji spacerowałam po zakamarkach Galerii HEBAN oglądając meble, których ceny przyprawiają o zawrót głowy, rozłożystye kanapy, lampy najlepszych projektantów, kuchnie Aster Cucine w niezwykłym fornirze lakierowanym na wysoki połysk, jakże inne od popularnych białych kuchni obecnych wokoło.

Omii Heban 9Omii Heban 3Ewa Mierzejewska i Agata Słoma w Galerii Heban

Zajrzyjcie tu przy okazji lub pojedźcie specjalnie po inspiracje, po to, aby podejrzeć co w trawie piszczy i pomacać te marmurowe blaty :). Galeria HEBAN to 3 tys. m2 urządzonych w stylu włoskich rezydencji. Jest duże prawdopodobieństwo, że zobaczycie tam lampę, którą zawsze chcieliście mieć!

Omii lampy Heban 6

Dodatki, lustra, zegary, świeczniki i drobiazgi na prezent też można tutaj znaleźć. Spójrzcie na te, które spodobały mi się najbardziej:

Omii lampy Heban 5Omii lampy Heban 8Omii lampy Heban 7

OKK czyli Olga Kisiel – Konopka

Dziękuję za kolejną porcję inspiracji i spotkanie ze wspaniałymi Kobietami z Pasją!

_DSC3266 _DSC3251 _DSC3379 _DSC3398 _DSC3384 _DSC3396 _DSC5732Agata Słoma

Pozdrawiam Was z głową pełnych nowych pomysłów. Kamień czy imitacja?

PS. Caroline, znalazłam dla Ciebie lampę do salonu 🙂

Zdjęcia: materiały promocyjne Axo Light, Lidia Skuza, Agata Słoma