Umiem zrobić duży efekt małym kosztem…

Dla miesięcznika Teraz Wilanów opowiadam o współpracy,

sposobach na duży efekt małym kosztem, o meblach z odzysku i materiałach odpornych na plastelinę, o czarach w domu.

 

Agata Słoma architekt

Od ponad 20 lat projektujesz wnętrza, jesteś architektem. Co się w Tobie zmieniło przez te ten czas?
Agata Słoma: Więcej czasu spędzam z klientami, rozmawiając o potrzebach, marzeniach, ale też o ograniczeniach, w tym finansowych. Z każdym rokiem moje projekty są coraz bardziej szyte na miarę potrzeb i możliwości.
Po obejrzeniu Twojej strony można odnieść wrażenie, że są tam piękne i drogie wnętrza. Czy wyzwaniem dla Ciebie są tylko duże i luksusowe pomieszczenia?
AS: Taki efekt można osiągnąć również przy ograniczonym budżecie i to jest realnym wyzwaniem. Korzystam z doświadczeń zdobytych przy projektowaniu hoteli, gdzie stosowane materiały są piękne, ale też trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jako mama, wiem co to znaczy zmywanie kredek i plasteliny ze ścian, a ostatnio poznaję coraz ciekawsze potrzeby licealistki.
Czy zajmujesz się tylko projektowaniem mieszkań i domów?
AS: Najchętniej projektuję mieszkania, bo lubię być czarodziejem i spełniać marzenia. Cenne jest dla mnie, jako człowieka, gdy ktoś się otwiera, opowiada o swoich pragnieniach. Mam pełne uprawnienia architektoniczne, więc projektuję też kompleksowo wnętrza hoteli, biur, restauracji. Niektóre z moich prac można obejrzeć na stronie www.OMII.pl. W wolnych chwilach tworzę scenografię do filmów, reklam, seriali.
Jak wyglądała współpraca przy ostatnim projekcie? Czy coś Cię zaskoczyło?
AS: Mnie nie, ale moich klientów zaskoczyło, że tak niewielkim kosztem udało się uzyskać tak spektakularny efekt wizualny. Wykorzystaliśmy meble, które moi klienci mieli w poprzednim mieszkaniu i darzyli sentymentem. Niektóre przemalowaliśmy, innym zmieniliśmy obicie. Wystarczyło tylko dodać oryginalne lampy, aby efekt był niepowtarzalny. Wiele mebli na zdjęciach obok zyskało drugie życie. Bezcenne jest dla mnie doświadczenie scenograficzne. Umiem zrobić duży efekt małym kosztem.
Co z kosztami projektu?
AS: Zależą od zakresu pracy. Coraz częściej zdarza mi się udzielać tylko konsultacji, w tym również osobom, które chcą kupić mieszkanie „z drugiej ręki”. Jadę z klientem obejrzeć mieszkanie, podpowiadam, jakie elementy można zachować, aby zaoszczędzić, a co wymaga wymiany, aby poczuli się jak u siebie. Jeśli potem właściciel zleca mi projekt, koszt konsultacji odejmuję od ceny projektu.

Maj 2015, Teraz Wilanów

……………………..

Jeśli masz ochotę urządzić swoje wnętrze samodzielnie – zapraszam na Warsztaty Projektowe OMII.

Odkryjesz swój własny niepowtarzalny styl, znajdziesz inspiracje, staniesz się twórcą i kreatorem przestrzeni, a przy tym spędzisz czas w serdecznej atmosferze, w ciekawym miejscu.

Aby zarezerwować miejsce wyślij maila na adres: agata.sloma@omii.pl

Ważna jest kolejność zgłoszeń. Warsztaty odbywają się zwykle w Warszawie, w różnych miejscach związanych z aranżacją wnętrz, najczęściej w sobotnie przedpołudnia, trwają 2 – 2,5 godziny, kosztują 150 zł za spotkanie. Wystawiam rachunki i faktury vat.

Relację z majowych warsztatów, pod tytułem “Odkryj swoje wnętrze”, możesz obejrzeć tutaj: https://omii.pl/warsztaty-projektowania-wnetrz/

Opinie uczestników możesz zobaczyć tutaj: https://omii.pl/warsztaty-aranzacji-wnetrz/

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Agata Słoma