IKEA 2016 – nowości

Co zobaczymy w sklepach IKEA już niedługo?

Agata Słoma blog

Można kochać lub deklarować, że nigdy, przenigdy. Zarówno fani, jak i pozostali – niemal każdy ma w domu przynajmniej jedną rzecz z IKEA (mogę się założyć !).

Jeśli ciekawi jesteście co nowego zaproponuje IKEA w roku 2016 – zapraszam. Nowy sezon już niedługo!

Agata Słoma blog

Szkło – przezroczyste butelki i słoikopodobne naczynia, z pokrywkami z korka w nowych kształtach. Teraz w IKEA są podobne szerokie butelki, w roku 2016 będzie więcej kształtów.

Agata Słoma blog

Szkło barwione, ręcznie robione – jestem za!

Agata Słoma blog

Drewniane barki, pomocne w kuchni i pomiędzy salonem a kuchnia, z malowanymi blatami, o różnej wysokości. Takich stolików jeszcze nie było, to zupełnie nowe modele i wzory u sklepach IKEA.

 

Niski stół kawowy, którego kształt jakbym już gdzieś widziała, ale zostawmy to. Blat stołu to zarazem taca.

Agata Słoma blogAgata Słoma blog

Moje ulubione i absolutnie niezbędne w domu STOŁKI. Drewniany stołek może być stolikiem przy fotelu, szafką nocną, no i stołkiem. Te bardzo mi się podobają.

Agata Słoma blogAgata Słoma blog

Naczynia i sztućce – to też nowe formy w IKEA.

Agata Słoma blog

Jeszcze te lampy – naturalne, plecione, w ciekawych mocnych formach i zupełnie nie plastikowe!

Mamy zatem dużo naturalnych materiałów i mebli w prostych, a zarazem szlachetnych formach. Już od sierpnia będą w sklepach IKEA. Do zobaczenia przy expresie do kawy w jakiś leniwy poniedziałek ; ).

Pozdrawim nieco nostalgicznie,

Agata

PS. Nie mam stolika LACK, ale mam regał, który nazywamy w rodzinie „druciakiem”. Przebudowywałam go wiele razy, był ze mną w trzech kolejnych mieszkaniach i nadal wygląda jak nowy. I te talerze malowane ręcznie w Portugalii, kupione jeszcze w Al. Jerozolimskich, żółte i niebieskie, śliczne, ulubione do śniadania…

Zdjęcia pochodzą z portali Apartmenttherapy oraz Marie Claire Maison.