Kolory lata we wnętrzu

Paleta kolorów rozświetlonych słońcem.

Wreszcie przyszło lato w pełni. Cieszę się bardzo i wygrzewam w słońcu. Ktoś mnie ostatnio zapytał, czy kolory we wnętrzu można pogrupować tak, jak dobiera się kolory do typu urody, według pór roku.

kolory lata we wnetrzu

Zatem dziś przedstawiam kolory lata. Prześwietlone, wyblakłe, trochę jak na zbyt długo naświetlonej kliszy.

kolory lata we wnetrzu 

Wiele kolorów ma swoją letnią odmianę. Wystarczy wyobrazić sobie, że oglądamy je przez bawełnianą cienką firankę, jak przez filtr. Kolory lata to jasne szarości, złamane odcienie bieli, kolory lodowych sorbetów i makaroników – wspaniałych i pysznych, kolor liści mięty.

9

To kolory naturalnego płótna, lnu i malinowego koktajlu, owocowych lodów.

Agata Słoma_kolory blog

Letnia paleta kolorów to kwitnące letnie kwiaty, chłodny błękit, przypruszony granat, kolory piasku na plaży, trawertynu, jasnych marmurów. Kolory lawendy i pudrowy róż.

kolory lata we wnetrzu  kolory lata we wnetrzu

Kolory lata doskonale łączą się we wnętrzach z naturalnym jasnym drewnem (jesion, klon, rozbielony dąb), z białą porcelaną i przezroczystym szkłem. Letnia palet barw pasuje do srebra, stali nierdzewnej, ale też do różowego złota i miedzi.

kolory lata we wnetrzu 15

Lato w pełni! Dzielcie się swoimi kolorowymi wnętrzami, przysyłajcie zdjęcia na adres agata.sloma@omii.pl – najciekawsze opublikuję!

Pozdrawiam Was

Agata

PS. Więcej zestawów kolorów znajdzicie na https://pl.pinterest.com/OMIIdesign/moodboard/