Kolory roku 2016 Pantone

Jakie są trendy i kolory wnętrz na 2016 rok według Pantone?

Czy kolory ogłoszone, jak co roku, przez instytut Pantone, rzeczywiście są dobre do wnętrz?

pantone 2016

Jaki wywołują efekt? Odcień niebieskiego Serenity kojarzy mi sie bardziej z letnią sukienką niż z tapicerką kanapy. Jest zimny, ma w sobie nuty fioletu. Gdziekolwiek sie pojawi, przykuje uwagę. Moim zdaniem jest dobry jako dodatek do wnętrz i to w małych ilościach. Może kubek? Mimo, że to kolor jasny i świetlisty, w moim domu go nie będzie.

Odcień różu Rose Quartz bardziej mi pasuje do wystroju wnętrz. To blady ciepły róż, z echem koloru łososiowego i różu antycznego. Pasuje do szarości, pastelowych odcieni zieleni, rozbielonego granatu. Może stanowić dobre tło, nadaje się do pomalowania ścian.

Zmierzylam się z tymi kolorami. Zrobiłam dwa moodboardy. Z Quartzem poszło mi łatwo, lubię ten kolor. A Serenity… Cóż, zmodyfikowałam go na taki, który podoba mi sie bardziej, efekt zobaczcie sami.

Pantone 2016

image

Bliżej mi do odcieni szarozielonych, doskonale pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, stylowych i eklektycznych. Robienie moodboardu to świetna zabawa wiec powstał kolejny – zestawienie najgorętszych kolorów w 2016 roku według Pantone, zmodyfikowane przez Omii. Taki nowy twórca trendów 🙂 Ten niebieski zupełnie mi tu nie pasował.

Kolory wnętrz 2016

Tu wraca temat stylu i mody. Dzisiejsze kolory zostaną za rok zastąpione nowymi, a mieszkania nie będziemy przemalowywały co roku, nie wymienimy kanapy na nową. Warto weryfikować podpowiedzi o własne upodobania. W moich projektach to Klient wyznacza kierunek i jest największą inspiracją, również dla kolorów na 2016 rok!

Pozdrawiam cieplo

Agata

PS. Jak macie ochotę poczytać więcej o kolorach, zapraszam tutaj https://omii.pl/kolory-lata-we-wnetrzu/ i tutaj https://omii.pl/kolory-w-domu/ oraz tutaj https://omii.pl/sofa-w-blue-velvet-trendy-sezonu/