Garderoba jak z filmu! Poradnik nie tylko dla kobiet

Mam marzenie! To garderoba z pikowaną pufą na środku i butami ustawionymi w rzędach jak w “Seksie w wielkim mieście”.

Gdy do niej wchodzę widzę wszystkie ubrania, niczego nie muszę szukać, jest toaletka z dobrze oświetlonym lustrem i biżuterią w zasięgu ręki. Najlepiej jeśli będzie tuż obok łazienki, z oknem lub doskonałym oświetleniem w kolorze naturalnego światła dziennego. Do tego duże lustra i miękki dywan.

Garderoba Omii

Ostatnio mierzyłam długości sukienek Klientki, aby umiescić wieszaki na odpowiedniej wysokości. Potem zmierzyliśmy spódnice, żakiety, płaszcze i spodnie. Powstała szafa doskonała. Polecam ten sposób. Przydaje się też miejsce na długie płaszcze i suknie, nawet jeśli jest ich tylko kilka, dobrze aby przewidzieć na nie miejsce. Bo jak wygląda sukienka pognieciona na samym dole…

Garderoba Omii Garderoba Omii Garderoba Omii

Zamykać szafy czy robić otwarte półki? Drzwi przesuwane czy otwierane? Jak oświetlić garderobę?

Moja garderoba będzie mieć zamykane drzwi, aby ubrania sie nie kurzyły. Drzwi będą przeszklone, klasycznie otwierane, bo takie lubię. Po otwarciu drzwi zapali się światło w środku. Drążki będą miały zamontowane od spodu listwy ledowe, dzięki temu oświetlą wiszące rzeczy. Widziałam ostatnio gotowe oświetlenie do garderoby, które można zamontować samemu, niezależnie od rodzaju mebli, z wbudowaną baterią świecącą minimum 25 000 godzin. Na http://tchibo.pl będą takie elementy za kilka tygodni.

Najlepszą wentylację zapewni okno. Jeśli nie ma w garderobie okna, warto zainstalować wentylator mechaniczny, podpięty do pionu wentylacyjnego – tak jak w łazience.

Garderoba Omii Poliform

Sprawdza się deska do prasowania w garderobie. Ubrania są pod ręką. Taka deska może być na stałe zamontowana, odchylana ze sciany, aby zawsze była gotowa do użycia. Z własnego doświadczenia serdecznie polecam też urządzenia do prasowania parą. Takie parownice są świetne nawet do bardzo delikatnych tkanin, nie niszczą jedwabiu, a do prasowania ubrań nie trzeba zdejmować z wieszaka.

Na rynku jest duży wybór wyposażenia do szaf i garderób. Producenci oferują całe zestawy półek, drążków, drzwi i szuflad. Można wybrać dowolny materiał na wykończenie drzwi, zaczynajac od drewna, przez stal, spieki kwarcowe (dla zainteresowanych tym nowym materiałem polecam artykuł: https://omii.pl/spieki-kwarcowe-lepsze-od-granitu/ ), po miękkie obicia tapicerowane. Podobają mi się garderoby produkowane przez Poliform, B&B Italia, Raumplus. To mercedesy w swojej klasie i służą mi za inspiracje. IKEA rownież inspiruje się najlepszymi i ma w ofercie całkiem sporo elementów do wyposażenia garderoby. Przeszklone półki i szklane fronty szuflad to moje ulubione.

Garderoba Omii Garderoba Omii Garderoba Omii

Osobiście lubię zamiast drzwi powiesić grubą bawełnianą zasłonę, która osłoni rzeczy przed kurzem i nada miękkości w sypialni. Dodatkowo zasłony to element poprawiający akustykę i muzyka w sypialni brzmi cieplej. Znajdziecie taką zasłonę m.in. w tym mieszkaniu, projekcie sprzed kilku lat: https://omii.pl/projekt-mieszkania/

Zamierzam zrealizować ten plan na 2016 rok!

Pozdrawiam serdecznie

Wasza rozmarzona architektka