Styl we wnetrzach

Jak dobrać dodatki do wnętrza, aby całość wygladała spójnie i elegancko? Jaki wybrać styl?

Czym się kierować robiąc zakupy mebli i dodatków? Przedstawiam Wam mój osobisty sposób, przewodnik po stylach. Jest subiektywny i sprawdzony w praktyce. Powstał z podróży i obserwacji.

Mediolan

Agata słoma styl

Agata słoma styl image

Mieszkańcy na codzień żyją wsród wysmakowanych materiałów i przedmiotów. Jeśli chcesz aby Twoje mieszkanie wyglądało jak apartament w Mediolanie, zastosuj kremowy marmur typu carrara, trawertyn w kolorze piasku, granit na podłodze lub duże płyty gresu. Złote dodatki to ulubiona biżuteria Włochów, zatem w domu sprawdzi się ozdobna rama lustra w kolorze złota. W sypialni jasne kolory znakomitej bawełny, w jakości jak od najlepszych krawców.

Paryż

Paryż styl  Styl we wnętrzu image

Jeśli macie ochotę czuć się w domu jak w Paryżu, zróbcie drewnianą podłogę w najpopularniejszym paryskim układzie, o nazwie “francuska jodła”. Nie chodzi tu o gatunek drewna, lecz o rysunek jaki taka podłoga przypomina. Do tego koniecznie czerń w dodatkach. Tak jak “mała czarna” dla każdej kobiety w Paryżu, tak czarne i białe dodatki są typowe dla paryskiego stylu. Dlatego ściany pomalujcie na biało i wprowadźcie trochę artystycznego nieładu. Przyda się dobry obraz lub grafika, przecież to miasto artystów! Bardzo ważna jest kuchnia, duża, dobrze wyposażona, tradycyjna, taka, w której można zrobić wspaniały wieczorny obiad dla znajomych.

Sztokholm

Styl skandynawskiStyl skandynawskiStyl skandynawski

Przewodnik po stylu skandynawskim będzie tak prosty, jak życie w Sztokholmie. Proste meble z naturalnego drewna możecie zrobić sami. Zamiast litego drewna można użyć sklejki. Jasne kolory i duże okna, które wpuszczą jak najwięcej północnego światła do wnętrz. Prostota i funkcjonalność to słowa klucze dla stylu Sztokholmu. Zdobnictwo, które jest tylko dekoracją nie ma tu miejsca. Wszystkie dodatki mają swoje przeznaczenie. Może dlatego z krajów skandynawskich pochodzą tak popularne i lubiane na całym świecie lampy.

Londyn

Styl LondynStyl Londyn image

Lubicie kwiaty na ścianach? Tapety są z Wami od dzieciństwa? Wybierzcie styl Londynu. Ciemne kolory we wnętrzach mile widziane, drewniane okładziny ścian, biblioteki z ciemnego drewna wypełnione książkami, miękkie fotele w aksamitnych obiciach. Desenie na ścianach, wełniane tkaniny. Tu nic nie jest przypadkowe, kolory dobrane są starannie. Prosta kuchnia odpowiada podejściu mieszkańców Londynu do gotowania w domu.

Co jest Wam najbliższe? Przewodnik po stylach to tylko sugestie. Mam nadzieję, że ułatwi Wam decyzje zakupowe.

Jak zwykle powtórzę, że Najlepszy Styl to Twój Własny!

Pozdrawiam ciepło

Agata