Urzadzić dom zgodnie z trendami ?

Urządzić dom zgodnie z trendami, czy tak, jak w duszy gra? Podrasować aranżacje blogerów wnętrzarskich, pomalować ściany na szaro, czy odciąć się zupełnie od mody i Instagramu ?

To, co mi w duszy gra, jest ryzykowne, wnętrze może nie spodobać sie znajomym. Mogą powiedzieć, że w moim domu jest brzydko i że się nie znam! I co wtedy? I co z tego?

Gdyby ten artykuł miał być o tym, co jest obecnie modne i jak urządzić się zgodnie z trendami, brzmiałby tak:

Użyj dwóch bazowych kolorów, szarego i białego, dodaj kilka kolorowych dodatków (poduszki, tkaniny), mogą być turkusowe, miętowe lub koralowe. Podłoga w kolorze rozbielonego drewna, gatunek obojętny, ważne aby była ułożona w jodłę francuską (proste deski wychodzą z mody). Na ścianach czarno białe grafiki, lustra w ozdobnych ramach, lampy wyglądające jakby je zdemontowano z fabryki, drobiazgi w kolorze złota. Jeśli chcesz wydać więcej, to meble białe lakierowane na połysk, jak mniej, to meble z palet, też białe. Dodaj mebel stylizowany na lata 50’te. Gotowe, wszystkim gościom się spodoba.

Styl we wnętrzu OMII

To nie żart, gwarantuję sukces towarzyski oraz to, że podobnych domów jest bardzo dużo. Piszę ten artykuł, bo w codziennej pracy projektowej spotykam Was, moi drodzy, którzy zastanawiacie się nad stylem swoich domów. Domów często wyczekanych, upragnionych i Waszych. I namawiam Was z całego serca, urządzacie swoje domy tak, aby było pięknie i wygodnie dla Was. Za rok, za pół roku, modne bedą inne rzeczy. Za chwilę pojawi się sto artykułów o kolorach roku 2017 według Pantone – jeden będzie mój! – i niech to będzie dla Was ciekawostka, a nie wyznacznik Waszego Stylu!

Dla projektanta najłatwiej jest zaprojektować wnętrze modne, na czasie. Więcej zaangażowania wymaga zrobienie innego projektu, takiego, który będzie odzwierciedlał czyjeś pragnienia. Aby zrobić taki niemodny projekt, architekt powinien spędzić dużo czasu na rozmowie, wsłuchać się, zrozumieć i pomóc zwizualizować przestrzeń. To nie jest proste, wymaga zaangażowania i czasu. O wiele więcej czasu niż zrobienie najmodniejszego wnętrza w sezonie.

Styl we wnętrzu OMII Styl we wnętrzu OMII Styl we wnętrzu OMII

Spotkania z projektantem wykorzystajcie do tego, aby spiąć w spójną całość Wasze pragnienia. Aby poznać to, co jest modne, wystarczy internet.

Własny styl to ciekawy temat, a odkrywanie go to proces. Przypomina mi się Klientka, która co kilka tygodni zmieniała projekt wykończenia ścian, bo ciagle trafiała na nowe modne zdjęcia w internecie. Do dziś nie zamieszkała w Swoim mieszkaniu. Pamiętam małżeństwo, które przy okazji projektowania domu rozstało się na kilka miesięcy, aby potem wrócić do siebie. Tak wiele padło pytań o to, co lubią… Ale to już inna opowieść.

Życzę Wam wspaniałych odkryć Swojego Stylu i odwagi aby realizować własne marzenia. Również te o pięknych wnętrzach.

Dla inspiracji kilka zdjęć. Nie powiem Wam, czy są z tegorocznych kolekcji, Niech bedą inspiracjami bez daty 🙂 przecież

Najlepszy styl to Twoj własny!

Styl we wnętrzu OMII Styl we wnętrzu OMII Styl Londyn OMII

Pozdrawiam Was ciepło!

PS.  Chyba zainstaluję klimatyzację… Bo mi myślenie wraca po zmroku dopiero 🙂

Agata